aktualizacja: 18/02/2014 biżuteria
srebrna

BLOG [2013-11-05 18:25:01]


 

 

Drut to podstawa

Dla producentów łańcuszków srebrnych bazowym materiałem jest drut srebrny. Dużo z nim kłopotów. Różne rodzaje łańcuszków srebrnych „lubią” różne rodzaje drutu, a to miękkie a to twarde. Dobranie rodzaju drutu do łańcuszka to wiedza tajemna techników. Ważność drutu podkreślają nazwy łańcuszków srebrnych. PD050, AK070 – w nazwach łańcuszków srebrnych zakodowana jest nie szerokość łańcuszka, nie jego waga, lecz właśnie grubość drutu z jakiego wyprodukowany jest łańcuszek.

 

Jakość stopu srebra

Łańcuszki srebrne są szczególnie podatne na zmiany jakości stopu srebra. W obecnej sytuacji gdy z rynku wraca do powtórnego obiegu dużo złomu srebrnego. Problem ten jest szczególnie nasilony. Jakość surowca bezpośrednio przekłada się na właściwości drutu srebrnego z jakiego produkujemy łańcuszki srebrne. Jaki jest tego efekt? Technik dostaje drut np. na łańcuszek PD050, ale po założeniu go na maszynę powstaje bulbowy łańcuszek srebrny, np. rozpada się w rękach. Szukamy przyczyny i co się okazuje... Drut srebrny został wykonany ze srebra z odzysku, czyli ze złomu srebrnego, ma domieszki które zmieniają jego właściwości uniemożliwiając produkcję łańcuszka srebrnego. Podsumowując, łańcuszki srebrne powstają z najlepszych, najczystszych stopów srebra.

 

Maszyna – nasz najlepszy przyjaciel

Łańcuszki srebrne są produkowane maszynowo. Są to bardzo precyzyjne maszyny które z drutu srebrnego wykonują łańcuszek. Jak one to robią. W kółko powtarzają te same czynność, odcinają z drutu króciutki odcinek drutu, potrzebny do wykonanie jednego ogniwa, maszyna wygina kawałek drutu w sposób charakterystyczny dla danego splotu, i nie domyka go tylko czeka na następne ogniwko, dopiero gdy kolejne ogniwko zostanie wsunięte następuje jego zamknięcie. I tak mozolnie ogniwko za ogniwkiem. I to wszystko baaardzo szybko i precyzyjnie, z dokładnością na poziomie mikronów. Gołym okiem, podczas pracy maszyny nie jesteśmy w stanie zaobserwować powstawania łańcuszka srebrnego. Po prostu z jednej strony wchodzi drut a z drugiej strony gotowy łańcuszek srebrny. Cały proces powstawanie łańcuszka srebrnego można zobaczyć jedynie w zwolnionym tempie.

 

 

Moda

W tym sezonie modne są baaardzo długie łańcuszki, sięgające po założeniu aż do pępka. I to z wykonane z prostych splotów. Trochę w nawiązaniu do czasów hippisowskich. Tak więc, dostajemy od klientów zamówienia na łańcuszki o długościach 70, 80, 90cm, a nawet na metrowe łańcuszki srebrne. Już jakiś czas temu była moda na tak długie łańcuszki srebrne, ale wynikała ona z zupełnie innego trendu. Z Włoch przyszła wtedy moda na noszenie łańcuszka srebrnego opinającego talię, stąd takie długości.

 

Diamentowanie, to jest to!

Współczesne łańcuszki srebrne są poddawane wielu procesom technologicznym. Jednym z nich jest diamentowanie. Proces polega na tym, że prawie już gotowy łańcuszek srebrny, trafia pod nóż, a właściwie pod noże, które ścinają część powierzchni łańcuszka, pozostawiając błyszczącą, wręcz lustrzaną płaszczyznę. Dzięki diamentowaniu właśnie łańcuszki srebrne nabierają skrzącego blasku. Dodatkową zaletą diamentowania łańcuszków srebrnych jest to, że łańcuszki poddanie temu procesowi są o jakieś 20% lżejsze, od wyrobów nie poddanych temu procesowi. Tak więc łańcuszki srebrne - ładniejsze i lżejsze, oto za co lubimy diamentowanie. Zaraz zaraz, ale skąd ta nazwa, gdzie łańcuszkowi srebrnemu do diamentów. Już wyjaśniam. Otóż noże które ścinają powierzchnię łańcuszka mają ostrza z diamentu, są to minimalne ilości kruszcu, dosłownie sam koniuszek noża.

 

Łańcuszki srebrne a zdrowie

Stare łańcuszki srebrne mogą powodować uczulenia objawiające się swędzeniem czy zaczerwienieniem skóry. Powodem jest fakt iż kiedyś popularną domieszkę do srebra w procesie produkcji był nikiel. Nikiel natomiast jest silnym alergenem. Stąd od wielu już lat jest zakazanym składnikiem stopu srebra z którego produkuje się łańcuszki srebrne. Nikiel został zastąpiony w produkcji łańcuszków srebrnych, miedzią. Miedź jest droższym metalem, więc koszty produkcji łańcuszków srebrnych nieco wzrosły. Ale. Zdrowie przede wszystkim, a miedź zapewnia bezpieczeństwo wszystkim alergikom

 

 

Co to znaczy że łańcuszek srebrny jest próby 925

Próba 925 oznacza, że materiał z którego wykonany jest łańcuszek srebrny zawiera 925 jednostek czystego srebra na 1000. Pozostałe 75 punktów to domieszki różnych metali głównie miedzi, mające na celu poprawić właściwości użytkowe surowca z jakiego wykonane są srebrne łańcuszki. Analogicznie wygląda sprawa z niższymi próbami srebra, które jednak nie są stosowane do produkcji łańcuszków srebrnych. Wyrób ocechowany próbą 875 zawiera już 125 punktów na 1000 domieszek innych metali. Ciekawostką jest to że łańcuszki srebrne ocechowane próbą 925, tak naprawdę są wyższej próby, wynika to z faktu, że łańcuszek aby otrzymać cechę probierczą 925 musi mieć minimum taką właśnie zawartość srebra. Producenci dla bezpieczeństwa, i gwarancji utrzymania próby 925 produkują łańcuszki srebrne w wyższej próbie między 926 z 930. Tak więc kupując łańcuszek srebrny otrzymujemy ciut więcej czystego srebra niż by to wynikało z cechy probierczej

 

 

Łańcuszki srebrne

Łańcuszki srebrne, cienkie i zwiewne, lub grube i solidne, to podstawowy asortyment świata biżuterii. W naszej ofercie znajdziecie Państwo, pełen asortyment bazowych łańcuszków srebrnych: pancerki ankry, figaro, rombo, love, s-panceru, lisie ogony, łańcuszki gwiazdkowe, garibaldi. Wszystkie łańcuszki oferujemy w dowolnych, wybranych przez Państwa długościach. Wykonywane przez nas łańcuszki srebrne technologicznie oferują wszystko co najlepsze w rej branży, a więc są lekkie, błyszczące i w pełni lutowane. Łańcuszki srebrne to niezbędny asortyment w każdy sklepie jubilerskim, tak jako samodzielna ozdoba, jak i jako element kompletu. Łańcuszki srebrne w naszej które oferujemy produkowane są w sposób ciągły, dzięki temu możemy zapewnić szybkie terminy realizacji.

Pozycjonowanie stron internetowych - Globnet