Menu Close

ANKRY

Ankier to podstawowy splot łańcuszka. Można powiedzieć, że to ojciec wszystkich łańcuszków. Jego charakterystyczną cechą jest naprzemienne ułożenie ogniw, których płaszczyzny są do siebie prostopadłe. Inaczej mówiąc,  jest to powszechnie spotykany splot, wykorzystywany zazwyczaj czysto technicznie. W zależności od potrzeb możemy produkować łańcuszek typu ankier o ogniwach okrągłych bądź wydłużonych. Najpopularniejszy jest oczywiście klasyczny owalny kształt ogniwa. Grupa łańcuszków srebrnych po wspólnym mianem ankrów kryje w sobie wiele wariacji. Ostateczny wygląd łańcuszka uzależniony jest od sposoby wykończenia. Produkowane przez nas łańcuszki typu ankier to też olbrzymia rozpiętość asortymentu ze względu na grubość. Produkujemy je z drutu o grubościach od 0,35 mm do 2,00 mm. Daje to w efekcie łańcuszki o wadze od gramowych do przeszło 50 gramowych.

ANKIER

Podstawowy rodzaj ankra, o niemal okrągłym lub owalnym ogniwie. Charakteryzuje się brakiem diementowania, dzięki czemu jest skromniejszy, ma łagodny blask i dzięki gładkiej powierzchni jest miły w dotyku. Ankier doskonale nadaje się jako towarzysz dla delikatnej biżuterii, z którą nie będzie konkurował o uwagę. Ankier to mistrz drugiego planu.

ANKIER DIAMENTOWANY

Ankier po diamentowaniu całkowicie zmienia swój wygląd. Diamentujemy go w czterech płaszczyznach dzięki czemu łańcuszek zyskuje niezliczona ilość lustrzanych płaszczyzn. Łańcuszek typu ankier, po diamentowaniu zaczyn skrzyć się blaskiem. Jednocześnie ogniwo ma ostrzejsze kształty. Tak wykończony łańcuszek sam w sobie jest dekoracyjny. Można go nosić samodzielnie.

ANKIER KLEPANY

Zwykły ankier można, tak jak wspomniałem poddać diamentowaniu, ale można też zastosować inny zabieg. Ogniwa ankra można sklepać. Każde ogniwko zostaje rozklepane do postaci małego dysku. Efektem czego jest łańcuszek złożony z maleńkich srebrnych dysków. Łańcuszek ankier klepany ma niepowtarzalny, surowy urok.

ANKIER PODWÓJNY

Ankier podwójny to dwa wzajemnie zaplecione łańcuszki typu ankier. Dzięki temu łańcuszek zaczyna lekko wirować. Model tan wykonujemy z najcieńszego materiału, z drutu o grubości zaledwie 0,3 mm. To jeden z najcieńszych łańcuszków w naszej ofercie. Łańcuszek A2030 jest lekki i delikatny jak mgiełka. Cieszy się powodzeniem wśród agencji reklamowych. 

ANKIER POTRÓJNY

Zasada kompozycji tego łańcuszka jest podobna jak w przypadku ankra podwójnego. Z tym, że w tym przypadku wzajemnie przeplatają się aż trzy wątki. W efekcie potrójny ankier w niczym nie przypomina zwykłego ankra. Ma piękny skręt. Stąd różne nazwy na ten model. “skrętka”, “wirówka” to określenia które dobrze oddają wygląd tego łańcuszka.

ANKIER GĘSTY

To ankier o szczególnych proporcjach ogniwa. To niemal okrągłe oczko ze stosunkowo grubego drutu. Nie diamentujemy tego łańcuszka. Co daje wyjątkowy efekt. Łańcuch sprawia wrażenie wręcz “tłustego”. To solidny łańcuch z charakterem.

ANKIER SPŁASZCZONY

Gotowy już łańcuszek, poddajemy mocnemu spłaszczeniu. Tak potraktowany, zaczyna przypominań taśmę. To splot który jest na tyle dekoracyjny, że może z powodzeniem być noszony jako jedyna ozdoba.

 

 

PANCERKI

Pancerka to druga rodzina bazowych łańcuszków. Od ankra różni się zasadniczo. Ogniwa są w tej samej płaszczyźnie. Są w taki sposób skrępowane by układały się płasko.  To najpopularniejszy splot. Oprócz niewątpliwego, klasycznego, uroku, pancerki są po prosu wygodne. Płaskie, dobrze się układają, są więc i ładne i mają duże wartości użytkowe. Cieszą się powodzeniem zwłaszcza u mężczyzn, popularne są tak jako łańcuszki jak i bransolety. Są też zwyczajowym prezentem dołączanym do komunijnego medalika. To kolejny rodzaj łańcuszka o olbrzymiej rozpiętości wagowej. PD035 waży gram,  a PD350 to budzący respekt, potężny łańcuch.

PANCERKA DIAMENTOWANA

Standardem jest diamentowanie łańcuszków. Na rynku właściwie nie pojawiają się pancerki bez diamentowania. Na czym ono polega? Ścinamy część łańcuszka diamentowanymi nożami. Można w uproszczeniu powiedzieć, że je szlifujemy. Powierzchnie powstałe po zeszlifowaniu diamentem uzyskują lustrzany blask. Im więcej razy zdiamentujemy łańcuszek tym będzie bardziej błyszczący. Jednocześnie diamentowanie sprawia, że łańcuszek jest lżejszy. Jeszcze parę lat temu standardem było diamentowanie w dwóch płaszczyznach, z góry i z dołu. Obecnie standardem jest diamentowanie w sześciu płaszczyznach. Zeszlifowane są także krawędzie. Pojawiają się też pancerki diamentowane wgłębnie. Łańcuszek jest diamentowym nożem wybrany pośrodku. Pojawia się lustrzane zagłębienie pośrodku splotu.

PODWÓJNA PANCERKA

Czym różni się od klasycznego splotu? Też ma płaskie ogniwo. Jest diamentowana w sześciu płaszczyznach. Natomiast jest dwa razy gęstsza. Dzięki temu splot wygląda szlachetnie. Łańcuszek nabiera elegancji i szyku.

PANCERKA DIAMENTOWANA LONG

Ogniwo w łańcuszku PDL jest dwa razy dłuższe. Łańcuszek jest bardzo delikatny, wręcz zwiewny. Jest ceniony przez osoby szukające czego subtelnego lub po prostu taniego produktu. PDL jest tani bo jest lekki, to wszystko dzięki wydłużeniu ogniwa. Ograniczamy się do podwójnego diamentowania.

S-PANCER

To łańcuszek srebrny zupełnie nie podobny do klasycznej pancerki, a jednak pochodzi z tej samej grupy. Maszyna w ten sposób splata ogniwo S-Pancera, że powstaje charakterystyczna “eska”. Z ciekawostek, ten łańcuszek srebrny występuje w Polsce pod różnorodnymi nazwami. “Spinacz”, “Lumachine”, “Ślimak”. My trzymamy się bardziej technicznej nazwy. Kolejna ciekawostką sa problemy z cechowaniem tego łańcuszka. Każde ogniwo łańcuszka ma aż dwa punkty lutownicze, które powinny być wycięte przez Urząd Probierczy przed przystąpieniem do analizy. Łańcuszek jest drobny, wymaga to zegarmistrzowskiej precyzji.

 

OTWARTY S-PANCER

OSP to odmiana opisywanego wcześniej S-Pancera. Różnica polega na takim rozciągnięciu oczka aby w jego centrum pojawił się otwór. Ten prosty zabieg sprawia, że łańcuszek srebrny, nabiera zupełnie nowego wyglądu. Jest lżejszy i bardziej ażurowy.

 

 

ROMBO

Rombo to wyjątkowo dekoracyjny splot łańcuszka srebrnego. Dodatkowo w zależności od sposobu wykończenia, łańcuszek nabiera innego wyglądu. Podstawową składową łańcuszka jest ogniwo w kształcie rombu. Stąd oczywiście jego nazwa. Po diamentowaniu, dzięki takiemu kształtowi ogniwa. Łańcuszek ma ciekawszą strukturę niż np. bardziej jednolita pancerka. Gładkie, lustrzane, powierzchnie kontrastują z fragmentami niezdiamentowanymi. Jeżeli chodzi o sposoby wykończenia, to zleżenie od tego czy w łapce umieścimy, dwa ogniwo czy jedno, uzyskamy  odmienny efekt. Właściwie w ogniwie powinny być przytrzymane dwa ogniwa, dzięku czemu uzyskujemy efekt podwójnego rytmu, tak charakterystycznego dla tego splotu. Niektórzy klienci wolą jednak wykończenie polegająca na zablokowaniu w łapce jednego ogniwa, co z kolei powoduje, że łańcuch ma jednolity rytm, ale jest też mniej ażurowy.

ROMBO POJEDYNCZE

To właściwie uproszczona wersja typowego Rombo. Klasyczne Rombo składa się z dwóch połączonych ze sobą splotów. Rombo pojedyncze składa się z pojedynczego splotu. To niezwykle ażurowy łańcuszek. Zazwyczaj w wersjo RBP050 wykorzywany do przedłużek.

SINGAPUR

LISI OGON

FIGARO

LOVE

GARIBALDI

NONNA

AGANCIATA