Menu Close

ANKRY

Ankier to podstawowy splot łańcuszka. Można powiedzieć, że to ojciec wszystkich łańcuszków. Jego charakterystyczną cechą jest naprzemienne ułożenie ogniw, których płaszczyzny są do siebie prostopadłe. Inaczej mówiąc,  jest to powszechnie spotykany splot, wykorzystywany zazwyczaj czysto technicznie. W zależności od potrzeb możemy produkować łańcuszek typu ankier o ogniwach okrągłych bądź wydłużonych. Najpopularniejszy jest oczywiście klasyczny owalny kształt ogniwa. Grupa łańcuszków srebrnych po wspólnym mianem ankrów kryje w sobie wiele wariacji. Ostateczny wygląd łańcuszka uzależniony jest od sposoby wykończenia. Produkowane przez nas łańcuszki typu ankier to też olbrzymia rozpiętość asortymentu ze względu na grubość. Produkujemy je z drutu o grubościach od 0,35 mm do 2,00 mm. Daje to w efekcie łańcuszki o wadze od gramowych do przeszło 50 gramowych.

ANKIER

Podstawowy rodzaj ankra, o niemal okrągłym lub owalnym ogniwie. Charakteryzuje się brakiem diementowania, dzięki czemu jest skromniejszy, ma łagodny blask i dzięki gładkiej powierzchni jest miły w dotyku. Ankier doskonale nadaje się jako towarzysz dla delikatnej biżuterii, z którą nie będzie konkurował o uwagę. Ankier to mistrz drugiego planu.

ANKIER DIAMENTOWANY

Ankier po diamentowaniu całkowicie zmienia swój wygląd. Diamentujemy go w czterech płaszczyznach dzięki czemu łańcuszek zyskuje niezliczona ilość lustrzanych płaszczyzn. Łańcuszek typu ankier, po diamentowaniu zaczyn skrzyć się blaskiem. Jednocześnie ogniwo ma ostrzejsze kształty. Tak wykończony łańcuszek sam w sobie jest dekoracyjny. Można go nosić samodzielnie.

ANKIER KLEPANY

Zwykły ankier można, tak jak wspomniałem poddać diamentowaniu, ale można też zastosować inny zabieg. Ogniwa ankra można sklepać. Każde ogniwko zostaje rozklepane do postaci małego dysku. Efektem czego jest łańcuszek złożony z maleńkich srebrnych dysków. Łańcuszek ankier klepany ma niepowtarzalny, surowy urok.

ANKIER PODWÓJNY

Ankier podwójny to dwa wzajemnie zaplecione łańcuszki typu ankier. Dzięki temu łańcuszek zaczyna lekko wirować. Model tan wykonujemy z najcieńszego materiału, z drutu o grubości zaledwie 0,3 mm. To jeden z najcieńszych łańcuszków w naszej ofercie. Łańcuszek A2030 jest lekki i delikatny jak mgiełka. Cieszy się powodzeniem wśród agencji reklamowych.

ANKIER POTRÓJNY

Zasada kompozycji tego łańcuszka jest podobna jak w przypadku ankra podwójnego. Z tym, że w tym przypadku wzajemnie przeplatają się aż trzy wątki. W efekcie potrójny ankier w niczym nie przypomina zwykłego ankra. Ma piękny skręt. Stąd różne nazwy na ten model. “skrętka”, “wirówka” to określenia które dobrze oddają wygląd tego łańcuszka.

ANKIER GĘSTY

To ankier o szczególnych proporcjach ogniwa. To niemal okrągłe oczko ze stosunkowo grubego drutu. Nie diamentujemy tego łańcuszka. Co daje wyjątkowy efekt. Łańcuch sprawia wrażenie wręcz “tłustego”. To solidny łańcuch z charakterem.

ANKIER SPŁASZCZONY

Gotowy już łańcuszek, poddajemy mocnemu spłaszczeniu. Tak potraktowany, zaczyna przypominań taśmę. To splot który jest na tyle dekoracyjny, że może z powodzeniem być noszony jako jedyna ozdoba.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

PANCERKI

Pancerka to druga rodzina bazowych łańcuszków. Od ankra różni się zasadniczo. Ogniwa są w tej samej płaszczyźnie. Są w taki sposób skrępowane by układały się płasko.  To najpopularniejszy splot. Oprócz niewątpliwego, klasycznego, uroku, pancerki są po prosu wygodne. Płaskie, dobrze się układają, są więc i ładne i mają duże wartości użytkowe. Cieszą się powodzeniem zwłaszcza u mężczyzn, popularne są tak jako łańcuszki jak i bransolety. Są też zwyczajowym prezentem dołączanym do komunijnego medalika. To kolejny rodzaj łańcuszka o olbrzymiej rozpiętości wagowej. PD035 waży gram,  a PD350 to budzący respekt, potężny łańcuch.

PANCERKA DIAMENTOWANA

Standardem jest diamentowanie łańcuszków. Na rynku właściwie nie pojawiają się pancerki bez diamentowania. Na czym ono polega? Ścinamy część łańcuszka diamentowanymi nożami. Można w uproszczeniu powiedzieć, że je szlifujemy. Powierzchnie powstałe po zeszlifowaniu diamentem uzyskują lustrzany blask. Im więcej razy zdiamentujemy łańcuszek tym będzie bardziej błyszczący. Jednocześnie diamentowanie sprawia, że łańcuszek jest lżejszy. Jeszcze parę lat temu standardem było diamentowanie w dwóch płaszczyznach, z góry i z dołu. Obecnie standardem jest diamentowanie w sześciu płaszczyznach. Zeszlifowane są także krawędzie. Pojawiają się też pancerki diamentowane wgłębnie. Łańcuszek jest diamentowym nożem wybrany pośrodku. Pojawia się lustrzane zagłębienie pośrodku splotu.

PODWÓJNA PANCERKA

Czym różni się od klasycznego splotu? Też ma płaskie ogniwo. Jest diamentowana w sześciu płaszczyznach. Natomiast jest dwa razy gęstsza. Dzięki temu splot wygląda szlachetnie. Łańcuszek nabiera elegancji i szyku.

PANCERKA DIAMENTOWANA LONG

Ogniwo w łańcuszku PDL jest dwa razy dłuższe. Łańcuszek jest bardzo delikatny, wręcz zwiewny. Jest ceniony przez osoby szukające czego subtelnego lub po prostu taniego produktu. PDL jest tani bo jest lekki, to wszystko dzięki wydłużeniu ogniwa. Ograniczamy się do podwójnego diamentowania.

S-PANCER

To łańcuszek srebrny zupełnie nie podobny do klasycznej pancerki, a jednak pochodzi z tej samej grupy. Maszyna w ten sposób splata ogniwo S-Pancera, że powstaje charakterystyczna “eska”. Z ciekawostek, ten łańcuszek srebrny występuje w Polsce pod różnorodnymi nazwami. “Spinacz”, “Lumachine”, “Ślimak”. My trzymamy się bardziej technicznej nazwy. Kolejna ciekawostką sa problemy z cechowaniem tego łańcuszka. Każde ogniwo łańcuszka ma aż dwa punkty lutownicze, które powinny być wycięte przez Urząd Probierczy przed przystąpieniem do analizy. Łańcuszek jest drobny, wymaga to zegarmistrzowskiej precyzji.

OTWARTY S-PANCER

OSP to odmiana opisywanego wcześniej S-Pancera. Różnica polega na takim rozciągnięciu oczka aby w jego centrum pojawił się otwór. Ten prosty zabieg sprawia, że łańcuszek srebrny, nabiera zupełnie nowego wyglądu. Jest lżejszy i bardziej ażurowy.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

ROMBO

Rombo to wyjątkowo dekoracyjny splot łańcuszka srebrnego. Dodatkowo w zależności od sposobu wykończenia, łańcuszek nabiera innego wyglądu. Podstawową składową łańcuszka jest ogniwo w kształcie rombu. Stąd oczywiście jego nazwa. Po diamentowaniu, dzięki takiemu kształtowi ogniwa. Łańcuszek ma ciekawszą strukturę niż np. bardziej jednolita pancerka. Gładkie, lustrzane, powierzchnie kontrastują z fragmentami niezdiamentowanymi. Jeżeli chodzi o sposoby wykończenia, to zleżenie od tego czy w łapce umieścimy, dwa ogniwo czy jedno, uzyskamy  odmienny efekt. Właściwie w ogniwie powinny być przytrzymane dwa ogniwa, dzięku czemu uzyskujemy efekt podwójnego rytmu, tak charakterystycznego dla tego splotu. Niektórzy klienci wolą jednak wykończenie polegająca na zablokowaniu w łapce jednego ogniwa, co z kolei powoduje, że łańcuch ma jednolity rytm, ale jest też mniej ażurowy.

ROMBO POJEDYNCZE

To właściwie uproszczona wersja typowego Rombo. Klasyczne Rombo składa się z dwóch połączonych ze sobą splotów. Rombo pojedyncze składa się z pojedynczego splotu. To niezwykle ażurowy łańcuszek. Zazwyczaj w wersjo RBP050 wykorzywany do przedłużek.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

SINGAPUR

Łańcuszek srebrny typu singapur produkujemy w czterech grubościach. SN 030, SN035, SN050 oraz SN070. To jeden z bardziej dekoracyjnych łańcuszków. Jego urok bazuje na charakterystycznym skręcie splotu połączonym z diamentowaną powierzchnią. Dzięki takiemu połączeniu walorów łańcuszek mieni się odblaskami przy każdym ruchu. Łańcuszek srebrny typy singapur jest na tyle dekoracyjnym modelem, że nie wymaga zawieszki.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LISI OGON

Łańcuszki srebrne z grupy lisich ogonów należą do łańcuszków produkowanych z taśmy. Łańcuszki tego typu produkujemy w czterech grubościach LO080, LO125, LO140, LO210. Podstawą jest lisi ogon prosty. Typy dla tego łańcucha jest uzyskiwana podczas diamentowanie i polerowania biała poświata. Łańcuszek ten z powodzeniem zastępuje snejki. Jest jednak od nich, za względu na swoją strukturę, delikatniejszy u lżejszy. Co zwłaszcza przy grubszych modelach znacząco odbija się na cenach, oczywiście na korzyści Lisiego Ogona.

LISI OGON KRĘCONY

Dekoracyjną odmianą łańcuszka srebrnego typu Lisi Ogon, jest Lisi Ogon Kręcony. Łańcuszek ten powstaje poprzez nadanie lisiemu ogonowi stałego skrętu. Dzięki temu łańcuch zaczyna przypominać srebrny, błyszczący sznur. Lisi Ogon Kręcony, jest przez nas produkowany także w czterech rozmiarach; LOK080, LOK125, LOK140, LOK210.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

FIGARO

Figaro to klasyczny splot. Figaro cieszy się popularnością tak u kobiet, jak i w grubszych wersjach u mężczyzn. Aby uzyskać tan splot, dokonujemy prostego na pozór zabiegu, który jednak całkowicie odmienia łańcuszek. Co czwarte ogniwo łańcuszka jest trzy razy dłuższe. Otrzymujemy typowy dla figro, naprzemienny rytm. Łańcuszki srebrne tej grupy, diamentujemy w sześciu płaszczyznach, co oznacza, że łańcuszek na sześć lustrzanych powierzchni odbijających światło. To elegancki splot. Produkujemy go w czterech grubościach FD050, FD070, FD100 oraz F120.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LOVE

Love – skąd taka nazwa łańcuszka srebrnego? Chodzi o kształt ogniwa… przypominający serce. Łańcuszki srebrne love dosyć mocna różnią się wyglądem w zależności od producenta. Łańcuszek jest dwukrotnie diamentowany, a dzięki luźnemu splotowi jest lekki. Łańcuszek srebrny Love produkujemy w dwóch grubościach LV035 i LV050

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

GARIBALDI

Garibaldi popularnie nazywany po prostu “garibaldką”, to ręczny łańcuch. Nie produkujemy go na maszynach, nasi jubilerzy splatają każde ogniwo ręcznie. Zwłaszcza najdrobniejszy łańcuszek z drutu o grubości 0,6mm wymaga mrówczej pracy. Wyróżnikiem dla naszych garibaldek jest głębokie diamentowanie, dzięki czemu łańcuch zyskuje niepowtarzalny połysk a jednocześnie traci na wadze. Łańcuszek srebrny Garibaldi to jeden z modeli produkowanych przez nas w bardzo dużej rozpiętości wagowej. Od drobnego łańcuszka z drutu 0,6 mm po potężne sploty z drutu 2,5 mm. Produkujemy GB060, GB075, GB100, GB120, GB160, GB200, GB250.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

NONNA

Nonna, inaczej nazywana Mona Lisą. To szczególny łańcuszek srebrny, skomponowany z dwóch nierozerwalnie złączonych pancerek. To elegancki i efektowny splot. Mieni się naprzemiennie ułożonymi większymi i mniejszymi ogniwami.  Produkujemy Nonnę w pięciu rozmiarach. NON035, NON040, NON045, NON060, NON080.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

AGANCIATA

Aganaciaty to szczególna grupa łańcuszków srebrnych. Nie są tak jak większość wyprodukowane z drutu srebrnego lecz z taśmy srebrnej. Ma to określone konsekwencje, łańcuszki nie wymagają lutowania, łańcuszek składa się bowiem z następujących po sobie, wzajemnie zakleszczonych elementów. Łańcuszki z taśmy cechują się pewną sprężystością. Zazwyczaj są to łańcuszki niediamentowane, połysk uzyskujemy intensywnym polerowaniem. Łańcuszki z taśmy są też zazwyczaj okrągłe lub kwadratowe w przekroju, nie zaś płaskie jak większość łańcuchów z drutu srebrnego.

GWIAZDKA

To najbardziej ażurowy z naszych taśmowych łańcuszków srebrnych. Elementy są luźno zespolone a między nimi widoczne są puste przestrzenie. Łańcuszek ma gładkie ścianki, po wypolerowaniu zachowuje specyficzny mat.  Łańcuszek srebrny Gwiazdka dzięki swojej strukturze należy do grupy lekkich łańcuchów.

COREANA

Łańcuszek srebrny Corena to kolejny przedstawiciel łańcuszków produkawnych z blachy srebrnej. Znów mamy więc do czynienia z lekkim, pustym w środku łańcuchem. Coreana wyróżnia się oktagonalnymi ściankami. Gładka powierzchnia ścianek łatwo poddaje się polerowaniu, dzięki czemu łańcuszek typu Coreana jest najbardziej błyszczącym modelem z tej grupy. Układ, błyszczących, graniastych ścianek, sprawia, że łańcuszek prezentuje się wyjątkowo efektownie.

COREANA BOMBATA

Jak wskazuje nazwa tego łańcuszka mamy do czynienia z odmianą łańcuszka tylu Coreana. Mamy więc lekki, także pusty w środku model. Różnica polega na kształcie zewnętrznych ścianek. W zwykłej Coreanie mamy gładkie ścianki. Corena Bombata ma ścianki wypukłe. Efekt końcowy, czyli to co najbardziej interesuje klienta jest zgoła odmienny. Łańcuszek nie jest tak błyszczący, natomiast zyskuje intrygująca głębię. Tekstura ta jest szczególnie wyraźna i co za tymi idzie atrakcyjna w wersjach oksydowanych i rodowanych

COREANA LONG

Jeszcze jedna odmiana gwiazdkowego łańcuszka. Co wyróżnia ten splot? Jak wskazuje nazwa łańcuszka ogniwa w tym modelu są wydłużone. Daje to zaskakujący efekt końcowy. Łańcuszek polerujemy na wysoki połysk, między ogniwami są tylko minimalne szczelinki. Łańcuszek mieni się więc niemal jednolitym blaskiem. Jest to bezpośredni zamiennik niezwykle popularnego "snejka", z tą różnicą, że łańcuszek typu snejk będzie cięższy, ale tez bardziej lejący. Coreana Long będzie lżejsza i nieco sztywniejsza. To świetna alternatywa dla już nieco opatrzonych linek.